SCOALA DE ARTE SI MESERII, RM. VALCEA

Naţionalitatea: Română
Starea civilă:
Limba maternă: Română
Limba străină cunoscută: Engleză (B2)
Permis de conducere: Categoria: B
Experienţă Profesională Formare şi Pregatire
2020 - 2022 - Studii de Conversie Profesională în cadrul Universităţii Valahia din Târgovişte cu specializarea în Muzică Instrumentală - Pian (Clasa - Prof. Univ. Dr. Lavinia Coman).
2016 - 2018 - Studii de Masterat la Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti cu specializarea în Stilistică Dirijorală (Dirijat Cor Academic).
(Clasa - Prof. Univ. Dr. Mihail Diaconescu).
2013 - 2016 - Studii de Licenţă în cadrul Universităţii Naţionale de Muzică Bucureşti, secţia Pedagogie Muzicală, cu specializarea în Armonie şi Dirijat. (Clasa - Prof. Univ. Dr. Valentin Gruescu).
2012 - Diplomă de Bacalaureat - Liceul de Arte Victor Giuleanu din Râmnicu Vâlcea, secţia Pian Principal.
2012 - Diplomă de atestat profesional cu specializarea Pian Principal (Liceul de Arte Victor Giuleanu din Râmnicu Vâlcea).
(Clasa - Prof. Cristiana Lazăr).

2020 - Prezent - Profesor de pian şi corepetiţie la Liceul de Arte Victor Giuleanu din Râmnicu Vâlcea
2019 - Colaborator al Corului Regal (partida Bas - Bariton) în cadrul Festivalului Internaţional de muzică George Enescu.
2019 - Profesor de pian la Şcoala de muzică şi teatru, Art & Fun Academy din Bucureşti
2019 - Dirijor în cadrul corului Cantus Mundi, cu scopul formării micilor muzicieni în şcoli şi grădiniţe.
2018 - 2019 - Dirijor al Corului Academiei de Studii Economice din Bucureşti.
2018 - 2019 - Profesor de Pian, Corepetitor, în cadrul Liceului de Arte Victor Giuleanu din Râmnicu Vâlcea.
2017 - 2018 - Profesor de Pian la Şcoala de Muzică Startelier din Bucureşti.
2015 - Dirijor în Cadrul Festivalului Interna?ional de Coruri D.G. Kiriac, Topoloveni.
2013 - 2016 - Dirijor pe scena George Enescu a Universităţii Naţionale de Muzică din Bucureşti, în cadrul concertelor universitare corale Juventus Academica. (Clasa - Prof. Univ. Dr. Valentin Gruescu).
2012 - 2013 - Colaborator permanent al corului Euphonia din cadrul Filarmonicii de Stat Ion Dumitrescu din Râmnicu Vâlcea, partida Bas - Bariton.
Hobby-uri
PROFESOR PIAN
Ţuca Valentin

Date Personale
Data naşterii: 21 IUNIE 1993
Naţionalitatea: Română
Starea civilă:
Aptitudini Personale
Limba maternă: Română
Limba străină cunoscută: Engleză (B2)
Permis de conducere: Categoria: B
Experienta Profesionala
(Clasa - Prof. Univ. Dr. Mihail Diaconescu).
(Clasa - Prof. Cristiana Lazăr).

Formare si Pregatire
2018 - 2019 - Dirijor al Corului Academiei de Studii Economice din Bucureşti.
2017 - 2018 - Profesor de Pian la Şcoala de Muzică Startelier din Bucureşti.
Hobby-uri

SCOALA DE ARTE SI MESERII, RM. VALCEA