14 Martie

REGULAMENTUL

I. Festivalul concurs „PIANUL, A DOUA PASIUNE” este adresat copiilor şi tinerilor
cu vârste cuprinse între 5 şi 20 ani.
Festivalul concurs „PIANUL, A DOUA PASIUNE” este împărţit în 5 secţiuni:
Secţiunea A – copii şi tineri care studiază pianul în Şcoli Populare de Arte, Cluburi şi Palate ale
copiilor sau în sistem particular;
Secţiunea B – elevi care studiază pianul ca instrument complementar în şcoli şi licee de muzică;
Secţiunea C – ansamblu la 4 mâini;
Secţiunea D – elevi (înscrişi la clasele pregătitoare până la clasa a VIII-a inclusiv) care studiază pianul ca
instrument principal în şcoli şi licee de muzică;
Secţiunea E – pian ritmic - copii şi tineri cu vârsta între 5 şi 20 ani.
II. Secţiunea A cuprinde o divizare în funcţie de numărul anilor de studiu astfel: